Івано-Франківщина належить до однієї з найбільш лісистих областей України. Землі лісового фонду області займають площу коло 620,69 тис. га, лісистість становить близько 45 %.
Всі ліси області віднесені до І та II груп залежно від захисних функцій та господарського значення, що вони виконують. Більше половини земель лісового фонду (майже 54 %) віднесені до 1 групи лісів, які виконують захисні функції, куди входять охоронні смуги лісів, що захищають нерестилища цінних риб, протиерозійні ліси, захисні смуги вздовж залізниць, автомобільних доріг, ліси зелених зон, ліси першої та другої зон округів санітарної охорони курортів, ліси заповідника, національних природних парків та інших об'єктів природо-заповідного фонду державного і місцевого значення.
У складі лісів області переважають хвойні породи – 66.3 % (від вкритих лісом земель), твердолистяні – 31.9 % і м'яко-листяні – 1.8 %. Найбільш поширеними породами є смерека (58.4 %) та бук лісовий (20.5 %).
Вікова структура держлісфонду така:
► насадження І і ІІ класів віку (молодняки) становлять 25 % (оптим.41 %)
► середньовікові насадження 52 % (оптим. 21 %)
► пристигаючі насадження 13 % (оптим. 21 %)
► стиглі і перестійні насадження 10 % (оптим. 17 %)
Вікова структура лісів свідчить про те, що екологічні функції лісів покращуються і більше 90 % лісів держлісфонду повною мірою виконують екологічні функції, ще 7 % виконують їх частково і тільки 3 % недостатньо.
Близько 16% території областi (223,85 тис.га) складають об'єкти та території природно-заповiдного фонду. В лісогосподарських підприємствах областi облiковано 322 об’єкти ПЗФ загальною площею 63,6 тис.га (з них: загальнодержавного значения -24 об’єкти площею 32,8 тис.га, мiсцевого значения -298 об’єктів площею 30,8 тис.га)
Запаси деревини в лiсах областi складають 160 млн.м3. У лiсах зосереджено 126,3 млн.м3 деревини. Середнiй запас на 1 га вкритої лiсовою рослиннiстю земель за останнi 20 рокiв зрiс на 29 м3 i складає 298 м3/га. Щороку приростає 1836 тис.мЗ деревини.
Полiфункцiональна роль лiсiв Карпат вимагає диференцiйованого пiдходу до ведення лісового господарства в захисних, рекреацiйно-оздоровчих, природоохоронних та експлуатацiйних лiсах.
Українськi Карпати -це частинка загальноєвропейської системи. Питання ведення лiсового господарства, поєднання принципiв екологiчних, економiчних та соцiальних давно знаходиться у полi зору країн Європи, якi з 2000-ого року пiдписали Конвенцiю «Про охорону та сталий розвиток Карпат». У 2004 роцi вона була ратифiкована Україною. Основою Конвенцiї є пiдвищення, полiпшення якостi життя, змiцнення мiсцевих економiк та громад, збереження природних цiнностей i культурної спадщини peгioнy. Основнi засади Конвенцiї знайшли своє вiдображення в Концепцiї розвитку гiрських територій українських Карпат.