Обговорено Платформу відновлення лісів України

7 березня 2023р, Новини. Прес-служба

Сьогодні відбулась робоча зустріч начальника Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки з  виконавчим директором громадської cпілки Всесвітній фонд природи WWF - Україна Богданом Вихором та менеджером лісових проєктів Ганною Лобченко.

На зустрічі презентовано концепцію Платформи відновлення лісів України (Smart Forest Restoration Platform) та обговорено точки співпраці для реалізації проєкту у Львівській області з майбутньою перспективою до розширення по всій території України.

База Платформи дозволить людям, які хочуть посадити дерева і мають ресурси, зробити свій проєкт реальністю та обґрунтувати його на основі найкращих наукових знань, з урахуванням загрози зміни клімату та вимог екологічної безпеки.

На національному рівні Інструмент посилить зацікавленість громадськості, бізнесу, інших стейкхолдерів у питаннях відновлення лісів.

Втілення проєкту сприятиме підтримці створення нових лісів  шляхом лісовідновлення та лісорозведення, реалізації Указу Президента України від 07.06.2021 року №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» та екологічної ініціативи Президента «Зелена країна».

Одним з елементів платформи стане доступна база з експертів, потенційних ділянок для заліснення, пропозицій відповідного садивного матеріалу тощо.

Відзначено, що Львівська область розташована у різних природних зонах і спільні напрацювання науковців і практиків дозволять застосовувати  кращі практики з відновлення лісів.

Анатолій Дейнека:  «На Львівщині налагоджена багаторічна тісна співпраця науки і виробництва.

Лісівники з 2006 року за науковим супроводом Національного лісотехнічного університету України впроваджують концепцію наближеного до природи лісівництва.

При управлінні діє Лісокультурна рада як дорадчий орган, до складу якої входять науковці та досвідчені фахівці,  тому маємо багаторічний досвід з рецензування проєктів лісових культур та ґрунтовне наукове забезпечення щодо відновлення корінних деревостанів в різних географічних зонах. Також налагоджена взаємодія з громадськими ініціативами, щорічно навесні та восени лісівники спільно з громадськістю, зокрема з ГО «Добро.Дій» спільно висаджують ліс.

Завдяки функціонуванню інноваційного лісорозсадницького комплексу у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі маємо позитивні результати із використання садивного матеріалу із закритою кореневою системою у вирощенні змішаних кліматично-стійких лісів майбутнього.  У 2022 році вирощено 2 млн сіянців. Цього ж року планується вийти на проєктну потужність 3 млн сіянців з широким асортиментом корінних порід».

Як повідомили координатори проєкту при його реалізації також буде враховано ризики, зокрема вплив війни на лісогосподарську діяльність в Україні та післявоєнне відновлення лісів.

Платформа буде містити прості і доступні практичні вказівки та надихатиме громадські ініціативи, бізнес, лісогосподарські підприємства, науковців об’єднувати зусилля для створення нових стійких до кліматичних змін лісів та їх догляду.

Учасники наради домовилися про продовження співпраці. Також координатори проєкту планують провести робочі зустрічі з представниками органів виконавчої влади, ОТГ, постійними лісокористувачами та науковцями.

 

Global Options

Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Новини Управління