Електронному Сертифікату про походження лісоматеріалів… при експорті деревини надано зелене світло

11 вересня 2023р, Новини. Прес-служба

Згідно постанови Кабінету Міністрів від 12 травня 2023р. №483 видача сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій з 01 січня 2024 р. управлінням  буде здійснюватися в електронному варіанті.

Прохання всіх зацікавлених експортерів ознайомитися із вище згаданою постановою на Урядовому порталі.

Міністерством захисту довкілля та природніх ресурсів України наказом №520 від 21 липня 2023 року на даний час уже затверджено  заяву для видачі Сертифікату, заяву для анулювання Сертифікату та саму  форму Сертифікату,  які будуть прийматися та видаватися управлінням в електронному вигляді.

Тепер, в недалекому майбутньому, експортеру не потрібно буду їхати з паперовим пакетом документів, наприклад з м.Турка до Львова, з Рахова до Ужгорода, або з Верховини до Івано-Франківська для отримання необхідного Сертифікату в паперовому виді.

Для отримання Сертифікату підприємець надсилає заяву з електронним підписом та копії необхідних документів (в разі необхідності) і на протязі двох днів отримує електронний Сертифікат, який автоматично передається на митницю. В ідеалі, якщо експортер придбав лісопродукцію безпосередньо в лісокористувача видача Сертифікату управлінням тільки на основі електронної заяви.

Ускладнення у видачі Сертифікату по часу буде у тих експортерів, які надаватимуть документи  через посередників, або  лісокористувачів, що не зареєстровані в ЕОД. У цьому випадку необхідно подавати до заяви копії всіх документів.

На даний час всім зацікавленим експортерам необхідно визначити, ідентифікувати відповідальну особу, яка уповноважена від експортера ставити електронний підпис на заяві та виданому електронному Сертифікаті.

Детальніша інформація про порядок видачі електронного Сертифіката буде висвітлюватися на сайті Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. 

Відділ лісових ресурсів

Західного міжрегіонального управління ЛМГ

           

                                                                         

Global Options

Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Новини Управління