Добігає кінця лісокультурна кампанія 2024 року: висаджено 198,2 млн сіянців

3 грудня 2024р, Новини Держлісагентсва. Прес-служба

Загалом, з початку року відновлено ліси на площі 26 567 га, створено 5 023 га нових лісів.

На площі 4 322,7 га проведено сприяння природному поновленню, а на площі 25 655,6 га — доповнення лісових культур, висаджених у попередні роки.

Створення та вирощування якісних продуктивних лісів — це мета, яку завжди ставлять перед собою лісівники.

Щороку заготовляють понад 500 тонн насіння, з якого вирощують сіянці. Для забезпечення найвищої якості посадкового матеріалу насіння збирають зі спеціальних клонових плантацій.

Для забезпечення потреб весняної та осінньої лісокультурних кампаній щороку лісівники вирощують понад 200 млн стандартних сіянців.

Посадковий матеріал вирощують у спеціально облаштованих лісових розсадниках та насіннєво-селекційних центрах, мережа яких розширюється і збільшує свої потужності.

Наступний етап — відтворення лісів, яке здійснюється такими способами: природним (природне поновлення), штучним (створення лісових культур методом садіння садивного матеріалу, висівання насіння або комбінацією методів садіння та висівання) і комбінованим (поєднання природного поновлення та створення лісових культур).

Далі йде облік та оцінка якості робіт, пов'язаних з відтворенням лісів. Ці заходи проводять постійні лісокористувачі та власники лісів на основі матеріалів проектування, технічного приймання робіт із створення лісових культур, технічного приймання природного поновлення, інвентаризації лісових культур, атестації незімкнених лісових культур тощо.

Наразі усі лісогосподарські підприємства завершують заходи з визначення якісних та кількісних показників робіт із відтворення лісів, зокрема:

▪️ інвентаризацію лісових культур і природного поновлення;

▪️ атестацію лісових культур і природного поновлення.

Важливим етапом лісівничого процесу, який сприяє стабільності екосистеми та покращенню стану лісових ресурсів, є переведення лісових культур у покриті лісом землі.

Під час цього процесу лісові культури, що досягли певного віку (5-7 років) або ступеня розвитку, переводяться в категорію покритих лісом земель. Це означає, що лісові культури стають частиною постійного лісового покриву, що відповідає екологічним вимогам та стандартам ведення лісового господарства.

Якісні та кількісні показники при переведенні площ лісових культур і природного поновлення у вкриті лісовою рослинністю землі встановлюються під час проведення атестації лісових культур і природного поновлення.

Разом з тим, садіння лісу — це лише початок. Надалі лісівники здійснюватимуть ручні та механізовані догляди за сіянцями, щоб виростити здорові та стійкі ліси.

Дані щодо підсумків лісокультурної кампанії наведені для лісів, що належать до сфери управління Держлісагентства (73% всього лісового фонду України), без врахування інформації щодо відтворення лісів на тимчасово окупованих та потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами територіях України.

Держлісагентство України

Global Options

Зелена країна

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

UNITED24

Новини Управління