У Львові вшанували пам’ять мисливців-захисників України

4 березня 2025р, ЗМІ про нас. Прес-служба

У неділю, 2 березня, у Львові в храмі Святих Ольги і Єлизавети відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди Дня пам’яті мисливців-захисників України.

Про це повідомляє журналіст Leopolis.news

Участь у літургії взяли мисливці, їхні рідні та близькі, мисливські товариства, господарства й організації, профільні науковці, а також представники влади, ЗМІ та всі охочі. Захід мав урочистий характер: мисливці, одягнені в парадний однострій, тримаючи в руках хоругви, разом із священниками помолилися за полеглих українських мисливців-воїнів, ушанувавши їхню пам’ять. На події був представлений ансамбль сигнальної мисливської музики «Лісові Сурми», що відкрив богослужіння грою на сурмах, а також була презентована копія старовинної мисливської ікони святого Губерта, яку 3 роки тому передав храму мисливець Галицького ловецького товариства Віктор Кімакович. Саму літургію очолив єпископ-капелан Михаїл Колтун. 

Окрім цього, під час богослужіння священники освятили хоругви Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, а після цього до слова були запрошені спікери. Тут, зокрема, виступили Алла Чайка, мама полеглого в російсько-українській війні Героя України, розвідника, мисливця Тараса Чайки; Віктор Червоний, президент вищезгаданої мисливської асоціації; Анатолій Дейнека, начальник управління Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства; Андрій Зозуля, мисливець та голова Сихівської районної адміністрації м Львова.

«Друзі-мисливці, сьогодні ми вшановуємо пам’ять мисливців, які загинули за нашу свободу. Вони любили природу, вони жили гармонійно в цій природі, але стали воїнами для того, щоб нас боронити. Вони боролися за нас, боролися за нашу свободу», – звернувся до присутніх мисливців Андрій Зозуля. 

«Мисливським гуртом в перші дні добровільно пішли до війська, йшли у своєму одязі, зі своєю зброєю, на своїх повнопривідних транспортних засобах. Згодом в ЗСУ отримали зброю та все необхідне забезпечення. Але на початках, у перші дні це було все наше: маскувальні костюми, радіостанції, біноклі», – розповів мисливець Михайло Казимир.

«Не буде мисливства – не буде дичини в угіддях України, браконьєри знищать все живе», – пояснив мисливець та член Національної спілки журналістів України Юрій Руденко.

Улітку минулого року мисливство в Україні вийшло на новий рівень – було розроблено і запроваджено перший Кодекс українського мисливця. На сьогоднішній день перекладений на англійську мову Кодекс був наданий для отримання ліцензії Європейській федерації мисливських та природоохоронних асоціацій та вже встиг отримати високу оцінку.  У цьому документі, про який раніше вже писав Leopolis.news, чітко регламентовані моральні обов’язки мисливця, викладені засади мисливської етики, культури, звичаїв і традицій, а також утверджені гімн, марш, сигнали та опис однострою. Згідно з цим кодексом, День пам’яті мисливців-захисників України відтепер щороку відзначатимуть у першу неділю березня.

Максим ЩЕРБАК, для Leopolis.news

leopolis.news

Ключові слова:

Мисливці-захисники

Global Options

Зелена країна

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

UNITED24

Новини Управління