Регулювання чисельності диких тварин під час війни: ключові аспекти

17 січня 2025р, Новини Держлісагентсва. Прес-служба

З огляду на поточну ситуацію, що виникла через заборону полювання під час війни та обмежений контроль, чисельність деяких видів мисливських тварин, зокрема хижаків, значно зросла. Це, в свою чергу, призвело до збільшення випадків сказу, про що повідомляє Держпродспоживслужба.

Також відсутність контролю за популяціями диких свиней сприяла поширенню вірусу африканської чуми свиней (АЧС), що спричинило нові спалахи захворювання серед свійських тварин.

Без вжиття невідкладних заходів - ситуація з поширенням сказу та АЧС може призвести до серйозних екологічних змін, погіршення стану природних екосистем та сільського господарства, а також створити загрозу для життя людей.

Враховуючи цю обставину та керуючись чинним законодавством України, зокрема законами «Про тваринний світ», «Про мисливське господарство та полювання» та «Про ветеринарну медицину», питання локальних виключень із заборони на полювання стало актуальним на засіданнях Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, а також на обласних та місцевих рівнях.

Що відбувається далі?

▪️ На засіданнях ДНПК приймаються рішення про необхідність регулювання чисельності диких тварин. Саме таке рішення про негайне регулювання чисельності дикого кабана та хижих хутрових м'ясоїдних тварин було прийнято на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України 20 листопада 2024 року.

▪️ Наступний крок - рада оборони області ухвалює рішення щодо проведення регулювання чисельності тварин на території відповідного регіону та визначає механізм (регулювання силами єгерських служб або за дозволами). Після погодження з військовим командуванням та іншими установами, ОВА визначають алгоритм проведення заходів.

▪️ Відповідно, на підставі рішень ДНПК та ради оборони областей, керуючись статтею 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», територіальними органами Держлісагентства видається відповідний дозвіл користувачам мисливських угідь.

У свою чергу інформуємо, що рішення, ухвалені Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією, є обов'язковими для виконання на всіх рівнях — від органів державної влади до місцевих органів самоврядування та юридичних осіб. І саме це рішення лягає в основу проведення заходів з регулювання чисельності тварин під час війни.

Держлісагентство України

 

Global Options

Зелена країна

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

UNITED24

Новини Держлісагентсва