
Мешканці області протягом останніх років неодноразово зверталися на гарячу лінію з клопотаннями про знешкодження лисиці, яка промишляє в околиці їхнього населеного пункту. Найчастіше траплялися випадки у сільській місцевості де лисиця може поцупити якусь птицю і не одну. Крім того лисиця завдає шкоду і мисливському господарству полюючи на малих козуль, зайченят та птахів.
Звичайно, що у нашого пересічного мешканця викликає неабияке здивування зустріч з будь-яким звіром поруч зі своїм помешканням. Лисиця спроможна бути небезпечною для людини тому, що вона буває носієм різних заразних хворіб, якими може заразити домашніх тварин і людину, а ще гірше - дитину. Проте на щастя за останні десять років, а то і більше, в нашій області не було випадків зараження людини сказом, чи іншими заразними хворобами від диких звірів.
Зазвичай молоді лисиці дуже помітні у літній період. Це цілком природно тому, що старі лиси перестають годувати виведене потомство і молоді лисенята починають самостійно виживати і дорослішати. Лисиця нічний хижак і веде нічний спосіб життя а через голод молоді лисенята шукають їжу і вдень. До настання зимового періоду з одного виводка виживають мабуть двоє - троє лисенят а то і менше. Вони здебільшого гинуть під колесами авто, попадають у капкани та петлі сільських мешканців та від проведення регулювання їх чисельності мисливцями.
Аналізуючи результати обліку звірів, а саме лисиці рудої за останні роки необхідно зауважити, що в цілому в угіддях користувачів мисливських угідь області у 2023 році обліковано 3227 лисиць, що у порівнянні з 2022 роком є незначне зростання на 251 лисицю більше. При тому, що щільність популяції лисиці рудої протягом цих останніх років в області залишається однаковою - 2 лисиці на 1 тис. га мисливських угідь.
В. Бурмас,
Заступник начальника відділу охорони,
захисту лісу та мисливського господарства
Західного міжрегіонального управління ЛМГ