ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РЕГУЛЮВАННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ ХИЖАКІВ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

9 січня 2024р, Новини. Прес-служба

Через повномасштабне вторгнення росії на територію України уже другий рік поспіль на території нашої області та й в Україні в цілому не проводиться полювання. Львівська обласна військова адміністрація своїм наказом від 08.08.2022 №154/22 «Про встановлення обмежень щодо проведення полювання та регулювання питань мисливства в період воєнного стану на території Львівської області» заборонила полювання на усій території області до припинення дії або скасування воєнного стану в Україні, за винятком регулювання чисельності окремих мисливських видів звірів з дотриманням чинного законодавства України. Отже в області згідно п.1 означеного вище наказу дозволено проводити регулювання чисельності окремих видів звірів з дотриманням чинного законодавства.

У користувачів мисливських угідь області помітно зросла чисельність окремих видів мисливських звірів. З одного боку це добре, що в угіддях наших користувачів мисливських угідь побільшало дичини, з другого не зовсім тому, що дикі тварини, особливо дикі свині, завдають збитки селянам знищуючи урожаї сільськогосподарських культур. Окрім того зросла чисельність і хижих диких тварин таких як вовки, лисиці та інші хижаки. Якщо з травоїдними тваринами біда не така вже значна, то з хижаками виникає біда та ще й небезпечна для людини. Ця небезпека криється у тому, що хижаки є переносниками різних заразних хворіб у тому числі спільних, як для тварин, так і для людей.

Таке становище призвело до того, що протягом 2023 року, за даними Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, зареєстровано 93 випадки сказу тварин, а саме: - серед лисиць – 36 випадків, собак – 24, котів – 30, 1 борсук та 2 куниці.

Попри усі негаразди штатними працівниками користувачів мисливських угідь протягом року проводилась певна робота щодо зменшення числа хижаків в угіддях. За рік удалося добути 752 лисиці, 200 приблудних собак та 67 приблудних котів, але цього виявилося недостатньо, так як чисельність хижих звірів, особливо лисиці в багатьох мисливських товариствах перевищує встановлені норми в 1,5-2 рази. Тому спираючись на наказ Львівської ОВА від 08.08.2022 №154/22  Управління у грудні минулого року видало 38 дозволів на відстріл та відлов вовків, лисиць та інших хижих звірів в мисливських угіддях області силами мисливців колективів. За цими дозволами штатні працівники разом з мисливцями добули 2 вовки та 235 лисиць.

Для відома, від початку року в області офіційно зареєстровано, що хижаками завдано 870 укусів людям різними тваринами, у тому числі 465 укусів вакцинованими домашніми тваринами та 187 укусів невакцинованими безпритульними тваринами.

Управління і надалі буде видавати дозволи на проведення регулювання чисельності хижаків, особливо лисиці рудої щоб не допустити зростання її чисельності понад встановлені санітарно - ветеринарні норми та підтримати оптимальну чисельність популяції, яка перед періодом їхнього розмноження не повинна перевищувати 0,5-1,0 голів на 1000 га мисливських угідь.

 

 

Ключові слова:

лисицяхижаки

Global Options

Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну!

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Новини Управління