
На Прикарпатті відбулися спільні пожежно-тактичні навчання рятувальників, працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України та Державної лісової охорони.
Участь у заході взяли представники підрозділів Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Управління ЦЗ ОДА, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, поліції, а також працівники служби державної охорони Карпатського національного природного парку та медики.
Пожежно-тактичне навчання на тему: «Порядок дій органів та сил цивільного захисту щодо гасіння пожеж в природних екосистемах» проходило на території Карпатського національного природного парку.
Мета навчань - підвищення рівня готовності та відпрацювання злагодженої взаємодії органів управління й сил Івано-Франківської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі виникнення пожеж в екосистемах.
За легендою, під час патрулювання рейдовою групою за допомогою квадрокоптера виявили палія, якого було передано працівникам поліції для притягнення до відповідальності. Вогонь охопив два осередки, що загрожувало подальшим поширенням у прилеглий лісовий масив.
Площа пожежі на початковому етапі становила 40 м², однак через сильний вітер швидко зросла до 130 м². Відбулося загорання сухої лісової підстилки, що створило додаткові ризики розповсюдження вогню.
На місце події оперативно прибувають рятувальники та працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України.
Ускладненням ситуації стало те, що в процесі ліквідації пожежі у важкодоступному гірському районі травмувався один з працівників парку. За допомогою дрона потерпілому було скинуто аптечку та воду. На допомогу оперативно прибули гірські рятувальники, які здійснили транспортування потерпілого з подальшою передачею його медичним працівникам. Тим часом інші сили продовжили гасіння вогню на окремих осередках.
У результаті злагоджених дій усіх служб умовну пожежу було ліквідовано.
Подібні навчання є надзвичайно важливими у контексті підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації у природних екосистемах, особливо в умовах складного гірського рельєфу. Вони дозволяють не лише відпрацювати алгоритм дій, а й налагодити комунікацію між усіма залученими структурами.